VIRUS


Limitovaná řada náhrdelníků a náramků vzešla z dvouletého výzkumu kontrolovaného růstu krystalů. Evokuje šíření viru, které je obvykle vnímané jako negativní proces. Zdánlivě destruktivní jev je transformován ve spektakulární estetickou proměnu, při které se ze všedního objektu stává luxusní šperk.
Všechny kusy prošly náročnými testy trvanlivosti a funkce a i přes svůj objem a zdánlivou křehkost jsou praktické a nositelné. Lana, spřádaná starou technikou, jsou na dotek jemná a hladká. Některé šperky kombinují kameny s perlami a jemným chmýřím, které evokuje severské lyšejníky anebo mech. Barevně se nánosy krystalů na lanech pohybují od bílé přes zlatou a růžovou až k tmavým šedým a černým odstínům.
Kolekce byla oceněná cenou Czech Grand Design 2011 a cenou šéfredaktorů Designbloku 2011.

BAROQUE


Perla. Je krásná svou osobitostí, nepravidelná a přitom dokonalá. Ve dne se bílá rodí v jižních mořích. V noci vychází z tahitských vln a její tělo je temně šedé a zelené. Na hladce lesklé kůži se jako krystalky soli zachytily surové diamanty. Ulpívají na jejích oblých záhybech tón v tónu, bílé, šedé a zelené. Decentní náušnice, prsteny a závěsy dávají barokním perlám se zafasovanými diamanty vyniknout na jemných řetízcích z bílého, nebo platinou pokoveného zlata.

CRYSTALLINE


Crystaline je decentní a něžná sestra kolekce Virus. Krystaly ze zlata a diamantů jsou zachycené na jemných řetízcích, na kterých se splývavě obtáčí podle těla. Uměřené linie střídá intuitivní hra s náhodou a nepravidelností.
Některé kusy jsou jednoduché a pravidelně uspořádané, jiné evokují potrhanou pavoučí síť. Jako na spleti kořenů, vytržených ze země, se na nich zachytily kameny a hlína v podobě krystalů a perel.
Řetízky jsou ze světlého i patinovaného stříbra, bílého a červeného zlata. Diamanty, krystaly a perly jsou k nim citlivě dosazované tón k tónu. Součástí linie jsou i minimalistické náušnice, závěsy a pánské manžetové knoflíčky ze stříbra odlitých replik minerálů.

COCOON


PEONY


Linie Peony dýchá panenskou nevinností čerstvě otevřených poupat a zrajícího ovoce. Ze subtilních skořápek z chirurgické oceli a drahých kovů vykukují něžné kvítky z organzy a klubíček koňských žíní. Jiné skrývají malé perličky nebo jemně barevné polodrahokamy. Shluky citrínu, růženínu, hematitu a měsíčního kamene evokují dozrávající maliny, jahody a ostružiny. Romantická kolekce náušnic a závěsů získala Cenu šéfredaktorů na Designbloku 2009.